بوشن و اتصالات تبدیلی پلیکا

امروزه در صنعت ساختمان، لوله ها و اتصالات نقش بسیار موثر و حائز اهمیتی بر عهده دارند. همانطور که لوله ها از جنبه های گوناگون مانند، جنس و کاربرد یا اتصالات به چندین گروه قابل تقسیم بندی هستند، اتصالات نیز دارای انواع متفاوت بوده و هریک دارای عملکردهای گوناگونی هستند. معمولا در هنگام انجام لوله کشی ساختمان به منظور ایجاد اتصال در میان لوله های پلیکا برای آب سرد و گرم مصرفی یا با هدف تغییر دادن جهت لوله و همچنین برای انشعاب گیری از لوله ها و یا تبدیل قطر لوله از قطعاتی استفاده می گردد که به آنها در اصطلاح وصله یا اتصالات گفته می شود. نحوه اتصال درUPVC  بر حسب نوع لوله و اتصالات پی وی سی به دو صورت چسبی و رزوه ای صورت می گیرد که عمومأ اتصال از نوع چسبی مرسوم تر می باشد.

لوله اتصالات پلیکا ارزان قیمت و کاربرد بوشن تبدیلی پلیکا

پخش جزئی و عمده لوله و اتصالات پلیکا در سراسر ایران با قیمت های رقابتی

مشارکت در پروژه های شهرک سازی و انبوه سازی

همین امروز با 33327609 تماس بگیرید


در انبار مجموعه همه مارک ها موجود هستند و می توانید خودتان با ابزار و تست های مختلف آنها را بررسی و مورد آزمایش قرار دهید، کالای مورد نظر خود را از بین آنها انتخاب کنید و بهترین قیمت را دریافت کنید، در نظر داشته باشید شما به میزان زیادی لوله و اتصالات آبرسانی و پلیکا نیاز دارید، بنابر این یک ساعت از وقت خود را در انبار ما بگذرانید تا بهترین خروجی را دریافت کنید

اتصالات تبدیلی پلیکا

ویژگی های انواع اتصالات تبدیلی پلیکا

اتصالات پلیکا ساخته شده از ترکیبات پلی وینیل کلراید است که مخفف این سه ترکیب پی وی سی نام گرفته است. این محصول دارای مقاومت مناسبی در برابر مواد شیمیایی و انواع فشار و ضربه بوده و همچنین استفاده از آن بسیار مقرون به صرفه است. این ماده به لحاظ استحکام زیاد و انعطاف فوق العاده کاربردهای موثر و فراوانی دارند. اتصالات پلیکا دارای انواع مختلف بوده که شامل؛ زانویی ـ سه راهی ـ چهار راهی ـ بوشن ـ مغزی ـ مهره ماسوره ـ درپوش ـ فلنچ می باشد.

مزایای استفاده از اتصالات تبدیلی پلیکا

 • دارای دوام و عمر طولانی و عدم ایجاد آسیب و پوسیدگی پس از ۵۰ سال
 • مقاوم در برابر انواع حلال ، مواد شیمیایی، مواد خورنده، ایجاد پوسیدگی و زنگ زدگی
 • دارای وزنی سبک
 • نصب سریع و آسان با استفاده از چسب و اتصالات اورینگی
 • از نظر هزینه بسیار مناسب و مقرون به صرفه
 • بدون ایجاد آلایندگی در محیط زیست
 • بدون تاثیر در مزه، بو وPH آب
 • مقاوم در برابر رشد باکتری

بوشن چیست و انواع آن به چه صورت است؟

یکی از انواع اتصالات لوله های آب بوشن است. بوشن قطعه ای استوانه ای شکل است که در جنس های فلزی (گالوانیزه و برنج) و پلاستیکی ( پی وی سی) ساخته شده اند. از این اتصال می توان جهت ایجاد ارتباط میان دو لوله یا دو اتصال مختلف استفاده نمود. اتصالات پلاستیکی یا پی وی سی به صورت دو طرف چسبی یا بوشن معمولی، یک سرچسبی و یک سر داخل دنده، یک سر چسبی و یک سر بیرون دنده، دو سر دنده و بوشن تبدیلی موجود می باشند

کاربرد انواع بوشن پلیکا

بوشن ساده پلیکا: بوشن ساده یک قطعه استوانه تو خالی است که برای برقراری اتصال میان دو لوله هم قطر و هم راستا مورد استفاده واقع می گردد.

بوشن دو سر دنده پلیکا: این نوع از بوشن نیز عملکردی مشابه بوشن ساده داشته اما در دو سر بوشن به ترتیب از داخل و خارج دنده شده است و برای ایجاد اتصال میان دو قطعه که یکی از رو و دیگری از داخل دنده شده است مورد استفاده قرار می گیرد.

بوشن تبدیل پلیکا: در این نوع بوشن پلیکا قطر دو سر آن متفاوت می باشد و به منظور ایجاد اتصال میان دو لوله که قطرهای مختلف دارند و در راستای هم هستند مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بوشن یک سر چسبی و یک سر داخل دنده: همان طور که از اسم این نوع بوشن مشخص است، به این صورت که یک سر توسط چسب و یک سر اتصال از داخل دنده می شود.

بوشن یک سر چسبی و یک سر بیرون دنده: این نوع بوشن نیز دقیقا شبیه بوشن قبلی است و تنها تفاوت آن در اتصالی است که توسط دنده و از خارج صورت می گیرد.

مزایای استفاده از بوشن های پلیکا

 • این نوع از اتصالات دارای هزینه های کمتری نسبت به استفاده از نمونه های فلزی مانن بوشن گالوانیزه و براس بوش برنجی خواهد داشت.
 • عمر بوشن های گالوانیزه از بوشن های پلیکا کمتر بوده و معمولا پس از مدت زمان کوتاهی دچار زنگ زدگی می شوند، در صورتی که بوشن های ساخته شده از pvc دارای دوام بیشتر و عمری بسیار طولانی تری هستند.
 • بوشن های پلیکا دارای انطباق و اتصال بهتر و بیشتری با انواع قوطی ها و لوله های ساخته شده از جنس گالوانیزه و pvc هستند.
 • بدون ایجاد خراشیدگی بر روی سیم ها برای استفاده در مصارف سیم کشی
 • باز و بسته کردن بوشن های pvc نسبت به بوشن گالوانیزه بسیار ساده تر و راحت تر می باشد.
فروش اتصالات پلیکا pvc به قیمت کارخانه

انواع روش های اتصال در لوله های پی وی سی

برای اتصال بخش های مختلف لوله های پی وی سی شیوه های متفاوتی وجود دارد. از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اتصال با استفاده از چسب

در این شیوه برای اتصال لوله های پلیکا به وسیله بوشن از چسب های مخصوص پی وی سی که در حرارت زیاد حدود چهل و هفت درجه سانتیگراد نیز خاصیت خود را حفظ می کنند، استفاده می شود. چسب های مخصوص پلیکا می بایست خالص و یکدست باشند و ظاهر آنها نباید به صورت گلوله شده، جمع شده و یا ناهمگون و سفت باشد.

با استفاده از اتصال فلنجی

برای اتصال لوله های پی وی سی به یکدیگر و یا اتصال به شیر آلات، از قطعه ای اتصالی به نام فلنج استفاده می شود. برای انجام عملیات آب بندی در این نوع اتصالات، یک لاستیک آب بند در قسمت جلوی فلنج نصب می شود که فشار حاصل از این لاستیک باعث آب بندی خواهد شد. اتصال فلنج به لوله های آب با استفاده از یک بوشن فلنج دار که از جنس پی وی سی ساخته شده است و در انتهای لوله پی وی سی با استفاده از یک چسب مخصوص پلیکا صورت می گیرد.

اتصال پیچی یا رزوه ای

برخی استاندارد های لوله های پس وی سی تنها برای لوله هایی صادر می شوند که دارای ضخامت زیاد و لوله هایی که بیشتر از شش میلیمتر و تا حدود ۴۵۰ میلیمتر قطر بوده و نحوه انجام اتصالات آنها به صورت پیچی یا رزوه ای می باشند. برای انجام این نوع اتصالات ضروری است که در محل اتصال پیچی یا رزوه ای، از کنف و یا چسب های مطلوب و با کیفیت استفاده شود. علاوه بر آن می بایست از نوارهای پلی تترافلور و اتیلن به منظور انجام عملیات آب بندی در تمامی اتصالات موجود استفاده شود.

تولید بوشن و اتصالات تبدیلی پلیکا

نحوه تولید بوشن و اتصالات تبدیلی پلیکا

روش ساخت اتصالات پلیکا همانند نحوه تولید لوله های پي وي سي به صورت تکنيک های قالب گيري تزريقي مي باشد. برای تولید بوشن و سایر اتصالات تبدیلی پلیکا، موادي که از قبل مخلوط شده اند را از طریق قیف دستگاه به داخل بخش خوراک دستگاه تزريق پلاستيک وارد می شود. این مواد اولیه به صورت کم و به تدریج وارد استوانه ها مي شوند. این مواد پس از نرم شدن به قسمت جلوي مارپيچ منتقل شده و به داخل يک قالب تزريق مي شوند. در اين قالب بعد از سرد شدن مواد مذاب، قطعه توليد شده توسط يک سيستم ضربه زننده به بيرون پرتاب مي شود.

بوشن دو سر کوپل چیست؟

بوشن دو سر کوپل ساخته شده از جنس پی وی سی است و به عنوان رابط برای لوله های pvc کاربردهای ویژه ای دارد. این محصول نیز همانند سایر بوشن های پلیکا به شکل استوانه ای تو خالی است که در مواقع ضروری می تواند بسیار مورد استفاده قرار بگیرد. این نوع بوشن لوله های هم قطر و هم اندازه را به راحتی و در کمترین زمان ممکن به یکدیگر اتصال می دهند.

ویژگی بوشن و اتصالات تبدیلی پلیکا

ویژگی های بوشن و اتصالات تبدیلی پلیکا

اتصالات پلیکا نیز همانند لوله های پلیکا برای استفاده در صنعت دارای کاربدهای فراوانی مس باشند که علت آن را می توان در ویژگی های منحصر به فرد و بسیار مناسب برای این نوع اتصالات دانست. از مهم ترین ویژگی های این نوع اتصالات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

این نوع از اتصالات دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر شكستگي و ترك خوردگي ناشی از فشار یا ضربه می باشند و همچنین در مقابل ارتعاشات و نیروهای کششی ناشي از زمين لرزه دارای مقاومت ایده آلی هستند. و در برابر خوردگي و ساييدگي و برخورد با مواد شيميايي دوام خوبی از خود نشان می دهند.

این اتصالات در جداره های خارجی و داخلی دارای سطحی صاف و صیقلی بوده که مانع از کاهش افت فشار ناشی از اصطکاک سطح داخلی می شوند.

استفاده از این اتصالات پلیکا نیازی به انجام رسوب گيري ندارد.

این محصولات دارای انعطاف پذيري خوبی هستند که باعث سهولت در نصب لوله های پلیکا شده و کمتر به کاربرد سایر اتصالات نیاز خواهد شد.

از دیگر ویژگی ها و بهتر بگوییم از دیگر مزیت های غیر قابل انکار اتصالات ساخته شده از جنس پی وی سی، صرف هزینه های اندک و همچنین سرعت بالای نصب و اجرا آنها می باشد. علاوه بر آن، خصوصیات مناسب اتصالات پلیکا سبب شده است، این نوع اتصالات در یک مدت زمان طولانی نیاز به تعمیر نداشته و دارای عمر مفید بسیار طولانی می باشند.