لوله پلیکا سایز بزرگ

تولید لوله پلیکا با سایز بزرگ چندین برابر گران تر

از معضلات بزرگ در اجرای پروژه های شهری و تونل سازی پیدا کردن لوله های پلیکا با سایز بزرگ است، پلیکا به صورت معمول در نهایت با سایز 125 میلیمتر تولید می شود که نشانی از ساختمان های شهر دارد و نه پروژه های بزرگ تر از این حجم. در بسیاری از پروژه های ساختمانی این که سایز  به صورت استاندارد های سازمان های مهندسی رعایت می شود حتی 125 سایز بزرگی نیز به شمار می رود. اما همیشه سایز مطرح هست!!!

بر خلاف آنچه که در بازار به صورت عمومی یافت می شود، پروژه هایی هستند که باید برای کار خود به دنبال لوله های با سایز بزرگتر باشند. این دست از پروژه ها اغلب در جاده سازی و حفر تونل یا سد سازی قرار می گیرند اما برای اینکه فاصله بین این دست پروژه ها را با ساختمانی درک کنیم، باید بگوییم که سایز مورد نیاز آنها از 125 ملیمیتر خیلی بیشتر است و به سراغ لوله هایی با سایز حداقل 300 یا 400 میروند، لوله های پلیکا به دلیل ساختار تولیدی آنها که معمول است به صورت کششی باشد، در سایز بزرگ به خوبی تولید نمی شوند و برای همین دستگاه هایی که لوله های با سایز بالای 200 را تولید می کنند، بسیار کمیاب تر و گران قیمت تر هستند. به همین دلیل محصول نهایی انها هم به همین نسبت گران تر و محاسبه قیمت در این حیطه حتی به صورت تصاعدی خواهد بود.

لوله های پلیکا با سایز 300 – 400 – 600 و حتی 800 میلیمتر

البته در ایران نهایت سایز های 400 یا 450 میلیمتر یافت می شود اما تولید کنندگانی هستند که بیش از این نیز محصول دارند اما متاسفانه در ایران موجود نیستند، اینبار البته شاید خیلی هم جای نگرانی نیست که محدودیتی در کشور وجود دارد، چون در واقعیت مصرف این دست لوله ها بسیار پایین است و جایگزین های زیادی در پروزه مانند لوله های کاروگیت دارند که می توان از آنها به جای لوله پلیکا استفاده کرد، هر چه باشد استقامت پلیکا نسبت به مواد و کششی که در زمان تولید به ان ایجاد شده است، در سایز های بزرگ تر بسیار متفاوت از استقامت و مقاومت مکانیکی همین دست لوله ها در سایز های کوچکتر و معمول فاضلاب ساختمانی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید