لوله و اتصالات فشار ضعیف

انتخاب، خرید و نصب لوله و اتصالات آن یکی از اصلی ترین دغدغه های مجریان پروژه ها و تاسیسات است. کسانی که در حال ساخت یک ساختمان هستند و یا در اجرای یک پروژه عمرانی شرکت دارند، به خوبی می دانند که انتخاب یک لوله مناسب، تا چه حد در میزان سرمایه مورد نیاز آن ها برای اتمام کل کار و همچنین کیفیت و رضایت بخش بودن نتیجه نهایی موثر است. آن چه که باعث شد تا ما این مقاله را بنویسیم، اهمیت آگاهی بخشی در مورد انواع لوله ها، کاربردها و ویژگی های هر کدام از آن ها است که می تواند به شما برای خرید یک محصول به صرفه و مناسب کمک کرده و تاثیر مثبتی بر بازگشت سرمایه و افزایش عمر پروژه شما داشته باشد.

لوله پلیکا فشار ضعیف

انواع اتصالات پلیکا فشار ضعیف

درپوش، انواع زانویی با درجه های مختلف، انواع سه راه ها، چهار راه ها، درپوش، سیفون، بوشن دو سر کوبله ترمز دار، از جمله اتصالات قابل استفاده برای لوله های پلیکای فشار ضعیف هستند که به صورت چسبی در جای خود فیت و محکم می شوند.

پخش جزئی و عمده لوله و اتصالات پلیکا در سراسر ایران با قیمت های رقابتی

مشارکت در پروژه های شهرک سازی و انبوه سازی

همین امروز با 33327609 تماس بگیرید


در انبار مجموعه همه مارک ها موجود هستند و می توانید خودتان با ابزار و تست های مختلف آنها را بررسی و مورد آزمایش قرار دهید، کالای مورد نظر خود را از بین آنها انتخاب کنید و بهترین قیمت را دریافت کنید، در نظر داشته باشید شما به میزان زیادی لوله و اتصالات آبرسانی و پلیکا نیاز دارید، بنابر این یک ساعت از وقت خود را در انبار ما بگذرانید تا بهترین خروجی را دریافت کنید

چرا لوله پلیکا؟

لوله های پلیکا همان لوله های پی وی سی (پلی وینیل کلراید) هستند که نام گذاری آن ها به نام پلیکا، بر اساس نام اولین کمپانی تولید کننده این نوع لوله است. آن چه که ما امروزه به عنوان لوله پلیکا می شناسیم، ویژگی های مثبت فراوانی دارد که منجر به جلب توجه و انتخاب آن توسط بسیاری از صاحب نظران شده است. این لوله ها ضد احتراق هستند؛ در نتیجه در مقابل حرارت و در دمای بالا بسیار مقاوم خواهند بود. نکته قابل توجه در این رابطه، سرد شدن سریع لوله در زمانی است که در مقابل حرارت زیاد قرار گرفته که این مورد خطرات ناشی از آتش سوزی یا انفجار لوله را کاهش می دهد.

علاوه بر این، همه انواع لوله پلیکا و به خصوص نوع معمولی آن که با نام لوله پلیکا فشار ضعیف، شناخته می شود، دارای وزن کم و تحمل پذیری مطلوبی هستند. سبک بودن این لوله ها، انتقال و نصب آن ها را ساده و سریع تر می کند و تحمل پذیری بالا، امکان انتقال انواع سیالات را ایجاد خواهد کرد. انعطاف پذیری و امکان استفاده از این لوله ها در مکان های مختلف، دوام و از همه مهم تر قابل بازیافت بودن این محصولات هم از جمله ویژگی های بارز آن ها است که منجر به تمایز این محصولات با سایر انواع لوله ها شده است. در کنار مزایای بی شمار این نوع، قیمت ارزان و به مقرون به صرفه آن هم عامل دیگری برای جلب توجه و رضایت مصرف کنندگان شده است.

نکاتی در مورد تولید لوله پلیکا

تولید لوله پلیکا در سایزها و اندازه های مختلفی صورت می گیرد که با توجه به نوع مصرف و محل اجرای آن، در اختیار خریداران قرار خواهد گرفت. به علاوه این که در حین تولید این لوله ها برخی از انواع مواد روان کننده، پر کننده، پایدار کننده و مسترپیج (رنگدانه) و … در خط تولید مورد استفاده قرار می گیرند که البته میزان آن ها باید به دقت بررسی شده و تحت نظارت و کنترل باشد.
کم یا زیاد بودن هر کدام از این مواد می تواند کیفیت لوله تولید شده را تحت تاثیر قرار داده و آن را شکننده و غیر قابل استفاده کند.
ساخت لوله پلیکا فشار ضعیف بر اساس استاندارد EN1329 و همچنین استاندارد ملی 9119 است و خرید آن همراه با ضمانت و گارانتی معتبر خواهد بود. این لوله ها معمولا به رنگ طوسی عرضه می شوند.

سایز و اندازه لوله های پلیکا

اندازه لوله های پلیکا با توجه به نوع آن ها می تواند متفاوت باشد. لوله های پلیکای معمولی یا فشار ضعیف، لوله های فشار قوی و نیمه قوی هر کدام با توجه به نوع استفاده و محل به کار گیری شان، ضخامت و وزن های متفاوتی دارند.
اندازه این لوله ها از کوچک به بزرگ عبارت است از:
لوله پلیکای 20، 25، 32، 40، 50، 63، 75، 90، 110، 125، 160، 200، 315 و 400 میلی متر که ضخامت های متفاوتی دارند و اکثر آن ها دارای شاخه 6 متری و عناوین معمولی یا ضعیف، فشار قوی، نیمه قوی و فوق قوی هستند.

اتصالات چسبی مهم ترین ویژگی لوله پلیکا فشار ضعیف

شاید در نگاه اول، استفاده از اتصالات جوشی که در لوله های پلی اتیلن مورد استفاده قرار می گیرد، روش بهتر و کارآمدتری به نظر برسد. اما از آن جایی که این نوع اتصالات همیشه پایدار نیستند و ممکن است به دلیل انبساط و انقباض بر اثر تغییرات دمای هوا دچار بروز نقص شوند، اتصالات چسبی مورد استفاده در لوله های پلیکا راه کار بهتری خواهد بود. از طرفی انجام اتصالات جوشی، به استفاده از دستگاه پرهزینه و سنگین جوش نیازمند است که این خود دلیلی بر توجه افراد به لوله پلیکا و اتصالات آن می باشد. این نوع اتصالات به آسانی قابل انجام هستند و به همین دلیل سرعت انجام کار را هم بالا خواهند برد.

موارد استفاده از لوله پلیکا فشار ضعیف

موارد کاربرد لوله های پلیکا با در نظر گرفتن عوامل مختلفی مانند اندازه لوله، حداکثر میزان عبور سیالات، نوع و توان لوله مشخص می شود. از این لوله ها بیشتر برای انتقال فاضلاب شهری و صنعتی، آب رسانی به زمین های کشاورزی،گلخانه ها و …، تخلیه آب باران، ایجاد عایق و محافظ برای انواع کابل ها نظیر کابل تلفن، برق، فیبر نوری و …، سیستم هواکشی، انتقال سیالات مختلف از زیر دریا، زیر زمین و مواردی از این دست، استفاده می شود. نوع فشار ضعیف لوله پلیکا بیشتر برای انتقال آب شرب شهری مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل سبک بودن و البته مقاومت بالای خود، بسیار به صرفه و سریع خواهد بود و حمل و نقل آسانی هم دارد.

مزایای لوله پلیکا فشار ضعیف

لوله های پلیکا در هر نوعی که باشند می توانند هم به صورت روکار و هم به شکل توکار، اجرا شده و مورد استفاده قرار بگیرند. رنگ به کار رفته برای رویه این لوله ها، شما را از رنگ آمیزی آن ها به ویژه برای زمانی که به شکل رو کار مورد استفاده قرار گرفته اند، بی نیاز خواهد کرد. استفاده از این لوله ها تا حد امکان زیبایی و شیک بودن محیط را حفظ می کند و نظم آن را بر هم نخواهند زد. علاوه بر این جا سازی این نوع لوله ها در دیوار بسیار آسان است که علت آن، کم بودن قطر خارج لوله ها می باشد. همچنین وزن کم و سبک بودن این لوله ها، امکان نصب آن ها در سقف و دیوار کاذب و در کل مکان هایی که دسترسی به آن ها سخت است را فراهم می کند.

مقاومت لوله های پی وی سی از هر نوع آن، در برابر واکنش مواد شیمیایی آن ها با یکدیگر و در حین عبور لوله، ثابت شده و آن را برای استفاده جهت انتقال مواد شیمیایی حاصل از فعالیت کارخانجات و کارگاه های صنعتی مناسب کرده است.