لوله و اتصالات پلیکا فشار قوی

لوله کشی یکی از اصلی ترین مراحل انجام پروژه های ساختمانی و تاسیساتی شهری و صنعتی است که به زمان و هزینه کافی و نسبتا بالایی نیاز دارد. دقت در انتخاب لوله های مناسب، می تواند هزینه های انجام شده را جبران کند و به امنیت، زیبایی و تجهیز محیط منجر شود. بنابراین بهتر است تا افرادی که قصد ساخت هر نوع ساختمانی را دارند و یا باید در مورد اجرای یک پروژه عمرانی تصمیم گیری کنند در ابتدا انواع لوله ها و موارد کاربرد آن ها را بشناسند و سپس نسبت به سفارش و تهیه آن ها اقدام نمایند.
با توجه به اهمیت این مساله ما نیز در این مقاله قصد داریم تا توضیحاتی در ارتباط با لوله و اتصالات پلیکا و به خصوص لوله های پلیکا فشار قوی برای شما ارائه دهیم.

لوله پلیکا فشار قوی

پخش جزئی و عمده لوله و اتصالات پلیکا در سراسر ایران با قیمت های رقابتی

مشارکت در پروژه های شهرک سازی و انبوه سازی

همین امروز با 33327609 تماس بگیرید


در انبار مجموعه همه مارک ها موجود هستند و می توانید خودتان با ابزار و تست های مختلف آنها را بررسی و مورد آزمایش قرار دهید، کالای مورد نظر خود را از بین آنها انتخاب کنید و بهترین قیمت را دریافت کنید، در نظر داشته باشید شما به میزان زیادی لوله و اتصالات آبرسانی و پلیکا نیاز دارید، بنابر این یک ساعت از وقت خود را در انبار ما بگذرانید تا بهترین خروجی را دریافت کنید

لوله پلیکا فشار قوی UPVC

قیمت لوله پلیکا فشار قوی

تعیین قیمت هر محصول به شرایط بازار و میزان طرفداران آن محصول و فاکتورهای دیگر بستگی دارد. اما به طور کل اگر قصد خرید لوله پلیکا را دارید به مواردی مانند کشور سازنده، درجه خلوص مواد اولیه محصول و کیفیت آن ها، وجود نشان های ملی و بین المللی مانند استاندارد و تعیین اصالت و …، نام تجاری و کارخانه تولید کننده، رضایت سایر مصرف کنندگان، تبلیغات و … توجه نمایید. چرا که این عوامل تاثیر زیادی بر روی تعیین قیمت نهایی محصول مورد نظر شما خواهند داشت.

برخی از اتصالات UPVC

انواع زانویی با توجه به درجه و شکل آن ها جزء اتصالات لوله های پلیکا فشار قوی هستند. نمونه ای از آن ها عبارتند از: زانویی 90 درجه (LR)، زانویی 90 درجه (SR)، زانویی 45 درجه، زانویی 180 درجه (LR)، زانویی 180 درجه (SR).
علاوه بر زانویی، درپوش، تبدیل های کاهش دهنده هم مرکز و غیر هم مرکز، سه راهی های کاهنده و هم اندازه، رابط ها و اتصالات چسبی و … نیز جزء اتصالات قابل استفاده برای لوله پلیکا فشار قوی هستند.

لوله پلیکا فشار قوی چیست؟

در حال حاضر لوله پلیکا یا لوله U-PVC از پرطرفدارترین لوله ها نسبت به سایر انواع مانند چدنی و گالوانیزه است. لوله پلیکا فشار قوی یکی از انواع لوله های پلیکا است که به دلیل تحمل پذیری بالا و توان مطلوب برای انتقال آب و فاضلاب، به ویژه در بخش صنعتی و کارخانه ها، کاربرد دارد. این نوع از لوله ها مطابق با استاندارد و قواعد تعریف شده در SDR ساخته می شود و معمولا آب و یا هر سیال دیگری را در دمای 45 درجه سانتی گراد منتقل می کنند. مقاومت بالای این نوع لوله به جهت استفاده از درصد پایینی از کربن است و همین مقاومت، امکان استفاده از آن را در دماهای ویژه و شرایط نامساعد فراهم کرده است. از این رو، لوله های فشار قوی را برای استفاده در دمای منفی 4 درجه تا دمای مثبت 45 درجه مورد استفاده قرار می دهند.

اطلاعات درج شده بر روی لوله ها

اطلاعات درج شده بر روی لوله ها

اطلاعات مورد نیاز در مورد این محصولات بر روی آن ها حک شده است و شما می توانید با توجه به این اطلاعات از درستی انتخاب خود مطمئن شوید. مهم ترین این اطلاعات معمولا شامل موارد زیر هستند:
• تاریخ تولید محصول
• فشار کاری و میزان تحمل پذیری و فشار لوله
• شماره سریال ساخت محصول
• علامت مخصوص استاندارد ایران که بر روی کالاهای با اصالت درج می گردد
• نام و برخی از مشخصات اصلی کارخانه تولید کننده لوله مانند شماره تلفن یا آدرس، ایمیل، وب سایت و …

رنگ لوله پلیکا فشار قوی

رنگ لوله پلیکا فشار قوی

شاید تا به حال به رنگ لوله ها و اتصالات آن ها دقت کرده باشید و برایتان سوال پیش آمده باشد که علت این تفاوت رنگ چیست؟ رنگ لوله های پلیکا را با توجه به نوع کاربرد و محل استفاده از آن ها تعیین می کنند. به طور عمده این رنگ ها با توجه به موارد استفاده شان به صورت زیر مشخص خواهند شد:
• رنگ طوسی تیره برای آب رسانی و انتقال آب تحت فشار
• رنگ طوسی متمایل به سیاه برای هواکش ها
• رنگ طوسی روشن برای ناودان ها
• رنگ نارنج برای انتقال فاضلاب و پسماندها
• رنگ سفید یا شیری برای لوله های انتقال آب

لوله پلیکا فشار قوی در چه مکان هایی به کار برده می شود؟

لوله پلیکا فشار قوی در چه مکان هایی به کار برده می شود؟

ویژگی های مثبت لوله پلیکا فشار قوی باعث شده تا بتوان آن را برای موارد گوناگونی مورد استفاده قرار داد. امروزه استفاده از این محصول برای سیستم های آبی و آب رسانی به زمین های کشاورزی و باغ ها، جهت کانال کشی و انتقال آب شرب در تاسیسات شهری و روستایی و بسیاری از موارد دیگر، رایج می باشد. اما اصلی ترین مورد کاربرد آن ها، انتقال فاضلاب ها است که با وجود شرایط خاص و حساسیت محیط باید به صورت کاملا محافظت شده ای انجام شود.

مواد موجود در پسماندها و فاضلاب های شهری و صنعتی دارای خاصیت اسیدی یا بازی هستند که انتقال آن ها را با چالش مواجه می کنند. مقاومت لوله پلیکا فشار قوی در برابر این مواد، از آلودگی ها و مشکلات بعدی جلوگیری کرده و به حفاظت از محیط زیست و در نتیجه سلامت انسان ها کمک ارزنده ای خواهد کرد.
علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، از لوله پلیکا فشار قوی می توان به عنوان یک محافظ بسیار مطمئن برای کابل های برق و خطوط تلفن استفاده کرد. همچنین می توان آن را برای لوله های ناودانی ساختمان ها، هواکش و …. مورد استفاده قرار داد.

چرا باید از لوله پلیکا فشار قوی استفاده کرد؟

لوله پلیکای فشار قوی دارای مزایا و ویژگی های متعددی است که باعث برتری آن نسبت به سایر انواع لوله ها شده. نمونه ای از این مزایا را در ادامه خواهید خواند:

قابلیت استفاده در شرایط حساس

مقاومت قابل توجه لوله پلیکا فشار قوی امکان استفاده از آن برای هر شرایط محیطی را فراهم کرده است. این نوع لوله جایگزین مناسبی برای انواع پیشین است و برای استفاده در دماهای پایین یا سیار بالا کاربرد دارد.

سرعت بالا در نصب

در گذشته، کانال کشی یکی از کارهای زمان بر در پیشبرد پروژه های عمرانی بوده است که در حال حاضر با استفاده از لوله پلیکا و تنوع در انتخاب آن ها با سرعت بالاتری قابل انجام است. اتصالات این لوله ها به راحتی قابل استفاده هستند و امنیت و آرامش خاطر را برای مصرف کنندگان به ارمغان می آورند.

سبک بودن لوله

لوله پلیکا فشار قوی با وجود توان و ظرفیت بالا برای انتقال انواع سیالات و به خصوص فاضلاب شهری، دارای وزن بسیار کمی است و همین عامل باعث شده که این محصول از سایر محصولات مشابه متمایز شود.

کیفیت بالای مواد اولیه

کیفیت لوله پلیکا رابطه عکسی با میزان کربن به کار رفته در زمان ساخت آن دارد. هر چقدر که میزان کربن مورد استفاده برای تهیه لوله پلیکا کمتر باشد، کیفیت و دوام لوله تولیدی بیشتر خواهد بود. دلیل این امر شکننده شدن لوله بر اثر به کارگیری درصد بالایی از کربن است که این مشکل در لوله پلیکا فشار قوی و اتصالات آن دیده نمی شود.

انعطاف پذیری بالا

انعطاف پذیری مناسب لوله پلیکا فشار قوی باعث شده تا بتوان آن را در مکان های مختلف و به صورت های گوناگون مانند دفنی در زیر زمین مورد استفاده قرار داد.

استفاده به عنوان پوشش کابل ها

یکی از موارد استفاده از لوله پلیکا فشار قوی، به کارگیری آن ها به عنوان یک محافظ عالی جهت محافظت از کابل های برق و مخابراتی است که همین امر مقاومت مناسب این محصول را در برابر نور خورشید، گرد و غبار زیاد، برخورد اجسام مختلف، ایجاد فشار و ضربه و … نشان می دهد.