قیمت لوله پلیکا نیمه قوی

لوله و اتصالات پلیکا نیمه قوی

با پیشرفت تکنولوژی در موضوعات مختلف و به ویژه در زمینه راه و شهرسازی، انواع مختلف لوله و انصالات پلیکا تولید شده اند تا به این وسیله موجب سهولت در انتقال آب به شهرها و ساختمان ها گردد. لوله های پلیکا از جمله قدیمی ترین لوله های موجود در بازار هستند اما با این وجود هنوز هم به علت تقاضای زیاد بازار، تولید و عرضه می شود. همچنین این محصول علی رغم وجود نوسانات زیاد در بازار همواره به لحاظ نوع کاربرد و کیفیت ارائه شده به عنوان یکی از پر استفاده ترین لوازم ساختمانی و تاسیساتی به شمار می رود.

قیمت لوله و اتصالات پلیکا نیمه قوی

قیمت لوله های پی وی سی یا لوله پلیکا نیمه قوی متناسب با جنس و قطر آنها متفاوت می باشند. به این معنی که در این نوع لوله ها، قطر و کیفیت هر چقدر بیشتر باشد مطمئنأ قیمت آنها نیز به مراتب بالاتر خواهند بود و نیز هر اندازه قطر و کیفیت آن کم تر باشد، هزینه خرید آن نیز کمتر می گردد.
قیمت انواع محتلف لوله های پلیکا معمولا با توجه به نوع و برند سازنده‌ی آنها تعیین می شود. مسلمأ لوله های فشار قوی دارای قیمت بیشتر و لوله پلیکا معمولی یا فشار ضعیف دارای قیمت کمتری هستند و در این میان، لوله پلیکا نیمه قوی در رنج محولات با قیمت متوسط به شمار می رود. همچنین نوع برند و کشور سازنده‌ این نوع لوله ها نیز در قیمت نهایی آنها تاثیر زیادی دارد. البته لازم به ذکر است که امروزه برخی شرکت ‌های داخلی هستند که تولید کننده انواع مختلف لوله پلیکا می باشند و محصولات آنها از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار بوده که قابل رقابت با نمونه‌های خارجی هستند و دارای قیمت مناسب تری نسبت به انواع خارجی این لوله ها می باشند.

پخش جزئی و عمده لوله و اتصالات پلیکا در سراسر ایران با قیمت های رقابتی

مشارکت در پروژه های شهرک سازی و انبوه سازی

همین امروز با 33327609 تماس بگیرید


در انبار مجموعه همه مارک ها موجود هستند و می توانید خودتان با ابزار و تست های مختلف آنها را بررسی و مورد آزمایش قرار دهید، کالای مورد نظر خود را از بین آنها انتخاب کنید و بهترین قیمت را دریافت کنید، در نظر داشته باشید شما به میزان زیادی لوله و اتصالات آبرسانی و پلیکا نیاز دارید، بنابر این یک ساعت از وقت خود را در انبار ما بگذرانید تا بهترین خروجی را دریافت کنید

قیمت انواع لوله پلیکا نیمه قوی

لوله و اتصالات پلیکا نیمه قوی

از جمله دستاورد های مهم بشر تحول در سیستم های آبرسانی و فاضلاب بوده است. استفاده از لوله های پلیکا به دلیل عدم نشتی و امنیت به عنوان بهترین انتخاب برای استفاده در ساختمان به حساب می آیند. زیرا در صورتی که لوله هایی که نزدیک پی ساختمان قرار دارند دچار نشتی شوند امنیت ساختمان را به خطر خواهد افتاد. از لوله های نیمه قوی پلیکا در سیستم فاضلاب در ساختمان های مسکونی و صنعتی و نیز به عنوان عایق بندی کابل برق استفاده می شود. و برای سیستم تهویه و هواکشی از پلیکاهای معمولی استفاده می کنند.

مشخصات لوله پلیکا نیمه قوی

لوله های پی وی سی در قطرهای متفاوتی برای استفاده در ساختمان و یا صنایع کاربرد دارند. یکی دیگر از کاربردهای لوله پلیکا نیمه قوی استفاده به عنوان لوله های فاضلابی است. لوله های پلیکا نیمه قوی با قطر 3.2 لوله های پی وی سی نیمه قوی محسوب می شوند. این لوله ها به دلیل فشار کارکرد بسیار کم برای فاضلاب ها، در فشار 4 اتمسفر ساخته شده و ارائه می گردند. همان طور که از نام این نوع لوله ها مشخص است در مواردی که فشار کاری زیاد نیت می توان از آن ها استفاده نمود بدون اینکه دچار هیچکونه آسیبی شوند

مزایای نصب لوله های نیمه قوی

نصب لوله پلیکا نیمه قوی به علت وزن سبکی که دارد و حمل و نقل آسان آنها، به سادگی صورت می گیرد. همچنین این نوع لوله های پلیکا به علت انعطاف پذیری فوق العاده، در صورت خم کردن و اتصال قطعات مختلف آنها با یکدیگر موجب شکستگی و یا ایجاد آسیب به کارگران نخواهد شد. حمل و نقل لوله پلیکا نیمه قوی به علت سبک بودن در حجم زیاد بسیار آسان است و باعث بروز مشکلی نمی شود.

انواع لوله های پلیکا

انواع لوله های پلیکا

لوله های پلیکا در انواع و دسته بندی‌ های مختلفی تولید می شوند که هرکدام از ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی برخوردار می باشند. جنس این لوله‌ها از UPVC است. در واقع انواع لوله ‌های ساخته شده از این جنس، از برندهای مختلفی بوده اما به نام لوله پلیکا شناخته می‌ شوند. از این لوله‌ها بیشتر برای سیستم های آبرسانی استفاده می شوند اما انواع مختلف این لوله ها دارای کاربردهای مختلف هستند. لوله و اتصالات پلیکا دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به ویژگی‌ های هر یک از آنها در یکی از صنایع و زمینه‌ ها مورد استفاده قرار می گیرند. که این دسته بندی ها عبارت اند از:

  • لوله و اتصالات پلیکا معمولی یا لوله پلیکا فشار ضعیف: این نوع لوله ها بیشتر به منظور استفاده در بخش های تهویه و انتقال آب باران یا ناودانی در اغلب ساختمان ها و مکان های مسکونی به کار برده می شوند.
  • لوله و اتصالات پلیکا نیمه قوی: از این نوع لوله پلیکا بیشتر با هدف محافظت های ساختمانی و در بخش های فاضلاب مجتمع های مسکونی و برخی مجموعه ها استفاده می شود.
  • لوله و اتصالات پلیکا فشار قوی: کاربرد این لوله ها در محافظت از کابل های برق، انتقال اسیدها و بازها و برای سیستم فاضلابی در کارخانه های بزرگ به کار می رود.

مزایای لوله و اتصالات پولیکا نیمه قوی

مزایای لوله و اتصالات پولیکا نیمه قوی

استفاده از لوله پلیکا نیمه قوی از مزایای فراوانی برخوردار خواهد بود که در ادامه برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:
مقاومت در برابر خوردگی
لوله پلیکا نیمه قوی در برابر انواع خوردگی های اسیدی، بازی و اکسایش نسبت آسیب ناپذ هستند. این نوع لوله های پلیکا در برابر انواع ضربه ها و فشار های مکانیکی نیز مقاوم خوبی از خود نشان داده و به راحتی تخریب و شکسته نمی شوند.

مقاومت بالا در برابر عوامل شیمیایی
لوله پلیکا نیمه قوی مقاومت بالایی در برابر انواع مختلف مواد شیمیایی و ضدعفونی کننده ها دارد. این نوع لوله ها با حداقل آسیب و خطر خوردگی برای اغلب پروژه های زیربنایی آب مناسب می باشند و نیز این قابلیت را دارند که برخی محلول های آبی را انتقال دهند.

سرعت بالای انتقال آب
لوله های پلیکا نیمه قوی در عملیات های خط لوله تامین آب بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. چراکه که این نوع از لوله های پلیکا نسبت به سایر موارد دارای هزینه های مناسب تر و کارایی بیشتری هستند. علاوه بر این، وجود سطح صاف در این لوله ها سرعت بیشتری را برای انتقال آب فراهم خواهد کرد که همین امر باعث کاهش امکان شکستگی و مسدود شدن لوله می شود. لوله های پلیکا دارای عملکردی عالی و طولانی مدت هستند و در طی مدت زمان استفاده از آن، دوام و ماندگاری مناسب و بدون مشکل را ارائه خواهند داد.

اتصالات بدون نشت
علاوه بر اینکه سطح صاف لوله های پلیکا باعث سرعت انتقال آب و کاهش هزینه های پمپاژ می شود، اتصالات این نوع لوله ها کاملا بدون نشتی بوده و مانع از هدر رفت آب می گردد.

دوام و عمر طولانی
از جماه مزایای لوله های پلیکا، دوام و ماندگاری آنها است به طوری که دوام و عمر مورد انتظار از لوله های نیمه قوی پی وی سی، حدود صد سال تخمین زده می شود.

کاهش هزینه ها
استفاده از لوله های پلیکا در تاسیسات ساختمان به میزان قابل توجهی باعث صرفه جویی در هزینه ها خواهد شد. همچنین با در نظر گرفتن طول عمر مناسب این نوع لوله ها که در بخش پیشین به آن اشاره شد، بهبود عملکرد و کارایی لوله ها، کاهش تعمیر و همچنین نگهداری و کار مداوم این لوله ها به طرز چشم گیری افزایش می یابد و مئجب خواهد شد که استفاده از این لوله ها در طول زمان مقرون به صرفه و بسیار مناسب باشند. به طور کلی، کاهش هزینه های مربوط به استفاده از این متریال به همراه هزینه های پایین برای نصب، وزن کم محصول که باعث هزینه های پایین حمل و نقل می شود، از دلایل سودمند بودن استفاده از این لوله ها می باشند.

مقاومت بالا در برابر فشار
به علت وجود انعطاف زیاد در لوله های پلیکا این امکان وجود دارد که در هنگام استفاده، ایجاد شکستگی خم شوند. خاصیت انعطافی این لوله ها برخلاف لوله های ساخته شده از بتن، خاک رس یا سرامیک می باشند که هنگام بارگذاری قادر به خم شدن نبوده و در نتیجه فشار حاصل از خود لوله یا فشردگی دیواره ها دچار تخریب می شوند. وقتی که یک لوله پلیکا با بارگذاری خارجی مواجه می گردد، قطر آن دچار تغییر و انحراف خواهد شد و در صورتی که لوله دارای شرایط مناسبی در خاک باشد، در برابر این انحراف مقاومت خواهد کرد.

مقاوم در برابر نفوذ عوامل طبیعی خارجی
برخی از لوله ها ممکن است در برابر نفوذ ریشه و یا برخی حشرات مقاومتی نداشته باشند. اما لوله های پلیکا و از آن جمله، لوله های نیمه قوی نسبت به نفوذ این عوامل خارجی بسیار مقاوم می باشند چراکه دارای اتصالات کمتری هستند. مثلا ممکن است ریشه درختان به سادگی در لوله های ساخته شده از جنس خاک رس نفوذ کنند و درنتیجه موجب آسیب به این تجهیزات می شوند. لوله های بتونی نیز نسبت به لوله های خاک رس به میزان کمتری به ریشه های درخت اجازه نفوذ می دهند اما در مقایسه با لوله های پی وی سی دارای دوام کمتری نسبت به نفوذ عوامل طبیعی می باشند.