لوله و اتصالات پلیکا خم سرد

در گذشته برق کشی ساختمان های مختلف، به صورتی خطر آفرین و بدون رعایت نکات ایمنی در این مورد انجام می شد. به این صورت که معمولا سیم ها را در کف و یا دیواره های ساختمان به گونه ای نصب می کردند که شاید این امکان وجود نداشت که در صورت لزوم سیم ها تعویض گردند. با این کار به شکل قابل توجهی، میزان بروز خطرات ناشی از پارگی، اتصال برق، فشار و یا خوردگی سیم ها افزایش می یافت. همچنین در این نوع سیم کشی ساختمان ها همواره ولتاژ برق بسیار کم تر از حد معمول بود. تمام این خطرات سبب شد که اکنون از لوله هایی به نام لوله برق برای انجام برق کشی ساختمان استفاده شود که امروزه در اغلب سازه ها در تمام نقاط دنیا و برای حفظ ایمنی بیشتر مورد استفاده واقع می شود.

لوله های برق با هدف ایجاد پوششی مناسب برای سیم های حاوی جریان الکتریسته ساخته شده اند و استفاده از این محصول باعث بهره مندی از مزایای زیادی خواهد شد. این لوله ها وظیفه محافظت از سیم کشی برق در برابر خطرات، اتصالات ممکن، فشارها و تمامی عوامل خارجی که موجب بروز حوادث و تخریب سیم های برق می شود را خواهند داشت. علاوه بر وظیفه اصلی این لوله ها که نگهداری و مراقبت از سیم ها است، این لوله های محافظ، باعث ایجاد نظم در سیم کشی ساختمان خواهد شد در نتیجه آن تامین امنیت را به دنبال خواهد داشت.

لوله پلیکا و خم سرد برای برق و کابل

پخش جزئی و عمده لوله و اتصالات پلیکا در سراسر ایران با قیمت های رقابتی

مشارکت در پروژه های شهرک سازی و انبوه سازی

همین امروز با 33327609 تماس بگیرید


در انبار مجموعه همه مارک ها موجود هستند و می توانید خودتان با ابزار و تست های مختلف آنها را بررسی و مورد آزمایش قرار دهید، کالای مورد نظر خود را از بین آنها انتخاب کنید و بهترین قیمت را دریافت کنید، در نظر داشته باشید شما به میزان زیادی لوله و اتصالات آبرسانی و پلیکا نیاز دارید، بنابر این یک ساعت از وقت خود را در انبار ما بگذرانید تا بهترین خروجی را دریافت کنید

لوله برق پلیکا و خم سرد برای برق و عبور کابل

انواع لوله های برق

لوله های برق یوپی‌وی‌سی که امروزه دارای کاربردهای فراوانی در صنایع می باشند، به دو دسته لوله های خم سرد و خم گرم تقسیم می شوند که هریک دارای ویژگی های متفاوتی هستند. همانطور که از نام لوله های خم گرم مشخص است، برای خم کردن این نوع از لوله های یوپی وی سی، نیاز به استفاده از حرارت وجود دارد. البته قابل توجه است که این دسته از لوله ها نسبت به لوله های خم سرد دارای کاربردهای کمتری می باشند. نوع دیگری از لوله های برق، به نام لوله های خم سرد شناخته می شوند که در ادامه این مطلب به طور مفصل به بررسی این نوع از لوله های برق می پردازیم. معمولا لوله های برق خم سرد و خم گرم هر کدام در سه نوع دسته بندی معمولی، نیمه قوی و قوی تولید می شوند.

لوله پلیکا خم سر چیست؟

لوله خم سرد به لوله هایی گفته می شود که برای استفاده و ایجاد انعطاف نیازی به حرارت دادن به آنها وجود ندارد و تنها می توان آن ها را با استفاده از یک فنر به اشکال های دلخواه و مورد نظر تغییر داد. لوله های یو پی وی سی خم سرد با توجه به انعطافی که دارند دارای مقاومت بسیار مناسبی در برابر فشار می باشند.

قیمت لوله های برق خم سرد

خرید و استفاده از این لوله ها برای مصارف مختلف بسیار مقرون به صرفه و مناسب خواهد بود. علاوه بر صرفه اقتصادی و هزینه مناسب، از نظر سرعت انجام کار و سهولت در نصب و اجرا نیز بسیار قابل توجه می باشد. به طور حتم در مقابل مزایایی که استفاده از لوله برق خم سرد دارد، قیمتی که برای آن تعیین شده است بسیار معقول و مناسب به نظر می رسد. همچنین از آنجاییکه این نوع لوله ها، دارای وزنی سبک هستند، قسمت عمده ای از هزینه های لازم جهت حمل و نقل و حفاری برای استفاده از آنها کاهش می یابد.

نحوه خم کردن لوله برق پلیکا به صورت دستی

برای استفاده از لوله های خم سرد در برخی از پروژه ها و نیز برای جلوگیری از کاهش سرعت انجام کار، می توان به صورت دستی و بدون استفاده از انواع اتصالات برای تغییر جهت، این لوله های پی وی سی را خم کرد. این فرایند خم کردن لوله، با کمک یک وسیله به نام فنر لوله خم کن صورت می گیرد. نحوه انجام کار بسیار آسان بوده و به سادگی و با سرعت، قابل انجام خواهد بود. همانطور که در بخش های قبل به تفصیل بیان شد، برخی از انواع لوله های pvc برای تغییر زاویه و جهت آننها، ضروری است که از یک منبع حرارتی استفاده کنیم. اما همانطور که از نام این لوله های خم سرد مشخص است، این نوع لوله نیاز به استفاده از شعله و حرارت ندارد و تنها می توان با قرار دادن یک فنر در داخل لوله پی وی سی و اعمال مقداری فشار پس از مدت زمان کوتاهی، به زاویه و جهت مورد نظر تغییر خواهد یافت و پس از آن می توانید فنر را از داخل لوله خارج کنید.

کاربرد لوله و اتصالات پلیکا خم سرد

از لوله و اتصالات پلیکا خم سرد می توان برای انتقال کابل های مخابراتی، پوشش و عایق الکتریکی، آبیاری های کشاورزی تحت فشار و بدون فشار، سیستم انتقال آب شهری و همچنین به عنوان لوله های برقی ساختمان استفاده نمود. علاوه بر این به دلیل مقاومت خوب این لوله ها در مقابل حرارت، نور خورشید، فرسایش و نیز اتصال و نصب بسیار ساده و آسان می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای لوله های قدیمی و فرسوده در ساختمان ها محسوب شوند. مقاوت این نوع لوله های برق به اندازه ای است که جهت انتقال مواد شیمیایی مانند اسید و باز نیز مناسب خواهند بود. این لوله های پی وی سی از این جهت که مورد تایید سازمان نظام مهندسی محترم کشور هستند، می توان مطابق با استاندارد های تایید شده در ساختمان ها مورد استفاده قرار بگیرند.

مزایای کاربرد لوله های خم سرد

مزایای کاربرد لوله های خم سرد

با توجه به تولید لوله های خم سرد بر اساس استاندارد های تولید و کاربرد بهترین مواد اولیه و استفاده از دستگاه های مدرن و همچنین وجود تنوع و قیمت مناسب، یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در صنایع مختلف خواهد بود. همان طور که گفته شد از جمله ویژگی ها و مزایای لوله برق pvc خم سرد، امکان خم کردن و تغییر شکل دادن بدون نیاز به منبع حرارتی وجود دارد. به این ترتیب در هر مرحله ای از پروژه برق کشی ساختمان که قرار داشته باشید، می توان بدون نیاز به متوقف کردن عملیات سیم کشی ساختمان و کاهش سرعت پروژه و همچنین بدون نیاز به استفاده از برخی اتصالات مانند زانو برق که برای تغییر جهت لوله ها کاربرد دارد، می توان این محصول را در زوایای مختلف و مورد نظر خم و استفاده کرد. و نیز با توجه به ساختار منعطف این نوع لوله های برق، دچار هیچ نوع شکستگی نخواهد شد. همچنین این لوله ها دارای مزایای دیگری نیز هستند که برخی از این مزایا از قرار زیر می باشند:

1- مقاومت بالای لوله های پی وی سی در مقابل خوردگی
2- دارای مقاومت مناسب و بالای این لوله ها در برابر آتش
3- وجود خاصیت انعطاف پذیری والاستیسیته بسیار زیاد در این لوله ها
4- مقاوم در برابر مواد شیمیایی، اسیدها، بازها، مواد خورنده، روغن، الکل و حلال ها
5- دارای وزنی سبک و استحکام بسیار بالا
6- مقاوم در برابر ساییدگی
7- مقاوم در برابر جذب آب و رطوبت
8- سهولت در حمل و نقل
9- دارای هزینه ای مناسب و مقرون به صرفه
10- سهولت در نصب و اجرا

ویژگی های لوله و اتصالات پلیکا خم سرد

ویژگی های لوله و اتصالات پلیکا خم سرد

امروزه لوله و اتصالات پلیکا خم سرد، دارای بیشترین محبوبیت برای استفاده در صنایع مختلف می باشند. چرا که استفاده از این لوله ها نسبت به سایر لوله های برق دارای مزایای بسیاری است. برخی از مهم ترین مزایای این لوله ها از قرار زیر می باشند:

 • ویژگی مهم و اصلی لوله های برق خم سرد انعطاف پذیر بالا بدون استفاده از حرارت است، به صورتی که تنها کافی است با کمک یک فنر این لوله ها را به شکل دلخواه تبدیل کرد.
 • این لوله ها دارای قابلیت ضد حریق بوده و در برابر حرارت دارای مقاومت بالایی می باشند.
 • از مهمترین ویژگی های لوله پلیکا خم سرد، مقاومت بسیار زیاد در مقابل ضربه، ساییدگی ، کشیدگی، خوردگی و خراش است.
 • این لوله ها دارای طول عمر بالایی بوده، به طوری که معمولا در شرایط مناسب از 50 تا 100 سال عمر می کنند.
 • استحکام زیاد و وزن پایین از دیگر ویژگی های این لوله های برق است که حمل و نقل وکار با آنها را بسیار راحت تر ساخته است.
 • دارای مقاومت بسیار عالی در برابر خوردگی ها با مواد شیمیایی و مایعات هستند.
 • سرعت و سهولت در نصب، به صورتی که نیاز به هیچ گونه ابزار خاصی نوجود ندارد.
 • این نوع لوله های یوپی وی سی، دارای کمترین تاثیرات مخرب زیست محیطی هستند و کاملا قابل بازیافت هستند.
 • استفاده از لوله های برق خم سرد از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه است.
 • استفاده از لوله پلیکا خم سرد از ایمنی زیادی برخوردار می باشد.
 • از مقاومت قابل ملاحظه ای در شرایط مختلف آب و هوایی برخوردار بوده به طوری که در دماهای بسیار سر و بسیار گرم، واکنش های طبیعی از خود نشان داده و هیچ نوع تغییر رنگ و فرم در آنها به وجود نخواهد آمد.
 • عدم نفوذپذیری در مقابل رطوبت از دیگر ویژگی های این لوله ها محسوب می شود.